Poradna Ekologické mytí nádobí
-
28. ledna 2016 -
Oficiální zástupce obchodu EKOO
Ekologické prostředky na nádobí bych rozdělil na mytí v myčce a ruční mytí.
Pro ruční mytí na první pohled nepoznáte mezi eko/neeko prostředky rozdíl. Při používání ale zjistíte, že některé levnější jsou více ředěné vodou a tak je potřeba více prostředku aby mastnota zmizela - aby byl prostředek vůbec účinný - nakonec nádobí také umyjete ale díky větší spotřebě je těžké to porovnat finančně.
Pokud máte čističku odpadních vod, pak je lepší, pokud prostředek moc nepění. Ono to vypadá dobře a vždy to tak bylo, že bylo hoodně pěny a to znamenalo jako lepší čištění. No, pěna nemyje, ale když máte tu čističku, pak vám manžel řekne, jak mu to přidělává starosti, protože Jar a takové prostředky pění i tam a to je neštěstí.
Když myjete nádobí v myčce, pak zvolte jistě tablety bez fosfátů. Dnes je to ještě možné a Finish a podobné značky mají více než 30% fosfátů. To bude novelou chemického zákona brzy zakázáno. nejenže to škodí vodám - nelze odloučit v čističce a tak to jde do řek a rybníků (důsledkem zelené řasy na hladině). Taky myslete na to, že z talířů a příborů jíte, tak to prostě přichází do styku s jídlem a ústy.
U obou druhů pro vás bude ale důležitý účinek a tak nezbývá než zvolit nejstaršího výrobce, co má zavedenou značku nebo vyzkoušet více různých značek.
Ještě dodatek pro alergiky - pokud máte ekzém nebo nějaké kožní problémy v rodině, pak je vše lepší brát prostředky bez vůně. Vše co je navíc vás může zbytečně dráždit.
Jestli se rozhodujete mezi Eko a Normálním prostředkem tak věřte, že ekologické prostředky se v přírodě zcela rozloží třeba za 14 dní a ty normální třeba za 2 měsíce (fosfáty mnohem déle - ty se ukládají do půdy a je to velký problém).
- Byla pro vás tato odpověď užitečná?
- Ano
- Ne (2)
-
28. ledna 2016 -
Oficiální zástupce obchodu BioDrogerie.cz
Dobrý den,
pokud je vaší motivací k nákupu "ekologické" drogerie především starost o vaše zdraví a tedy nezávadnost výrobků, hledejte ty, které plně odkrývají své složení. Pokud se někdo skrývá za to, že dle nařízení EU nemusí uvádět ingredience, ale pouze mapř. procenta obsahu tenzidů, bez uvedení o jaké látky jde a z jakých jsou zdrojů, pak k tomu má většinou důvod.
Dále je samozřejmě důležité, aby výrobky byly kvalitní a funkční, proto se např. určitě vyhněte výrobkům z "mýdlových ořechů" a podobných prokazatelně nefunkčním pseudo ekologickýmh výrobkům.
Vzhledem k výše uvedeným kriteriím bychom tedy z ověřených značek určitě doporučili špičkovu americkou drogerii Seventh Generation, z evropských pak relativně kvalitní anglickou Bio-D. Mezi relativně kvalitní značky bývá občas zařazován i Ecover, jenže tam je poslední dobou právě problém s uváděním ingrediencí a jejich původu.
- Byla pro vás tato odpověď užitečná?
- Ano (1)
- Ne (1)
Tato otázka byla již uzavřena, protože na ni nikdo během posledních 90 dnů neodpověděl.
Pokud se chcete zeptat na něco dalšího, položte novou otázku.